Damla Etiket

 

Damla Etiketin Farklılıkları: 

Normal baskılı etiketler zamanla baskıları tahriş olur, silinir veya kaybolur damla etiket bu baskılı yüzey üzerine uygulanarak baskınızı bir ömür boyu dış etkenlere karşı korur. Şeffaf camsı görüntüsüyle etiketinizi daha canlı daha çekici ve daha kaliteli görünmesini sağlar. Yüksek kimyasal dayanıklılığı ile ister otomotivde ister beyaz eşyada etiketinizin yıllarca sararmadan, parlak kalmasını sağlar. Çizilmelere karşı dayanıklı dış çeperi ile yıllarca aynı berraklıkta kalır, ürününüzün prestij sembolü olur.Üç boyut etkisi ile düz bir etiketi göz alıcı hale getirir. 

Damla Etiket Nedir? 

Logolarınızın, amblemlerinizin grafik tasarımları ve renkleri ürünlerinizi sunmada çok önemli bir yer tutmaktadır. EDES size yepyeni bir yöntem sunmaktadır “Damla Etiket” her zaman iki boyutlu kalan etiketleriniz şimdi üç boyutlu kalınlık etkisiyle, çok daha parlak görünecek, etiketinizin yıllarca canlı, etkileyici, değişmeden kalmasını sağlayacaktır. Basit bir etiketin prestij sembolü bir logoya dönüştüğünü göreceksiniz.

Damla etiket Poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır. Damla etiket çift karışımlı polyurethane malzemesinin özel makineler aracılığı ile karıştırılıp önceden hazırlamış olduğumuz yüzeylere dökülmesi ve bu sıvı haldeki karışımın belli oda şartları yada ısıtma teknikleri aracılığı ile donmasını sağlayarak elde eldir. Damla etiket malzemesi sıvının yayılma prensibine bağlı olarak yayılır, sivri köşe yada yayılmasını engelleyecek bir etken olduğu yerde durur, uygun ortamda reaksiyonunu tamamlayarak katı hale gelir. Döküm miktarına bağlı olarak ince veya daha kalın elde edilebilir ortalama yükseklik 1,6mm’dir. Damla etiket üzerine döküldüğü malzemeye yüksek tutuculuk özelliği ile kaynaşır gibi tutulur. Dökülecek malzemelere örnek olarak ABS, PVC, Polycarbonate, Polyester, Aluminyumu gösterebiliriz. 

Kullanım Yerleri:

Damla Etiketin kullanım alanları ve yerlere sizin hayal gücünüz kadar sınırsızdır.

Otomotiv Sektörü: Araç ön ve arka logolar, direksiyon göbeği logo, jant kapağı ortası logo, tuş takımı, araç içi maun kaplamada, sportif, şık, göz alıcı süslemeler, firmanızı tanıtıcı arka bagaj kapağı üstü etiketler. 

Beyaz Eşya: Buzdolabı, soğutucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, tv vs ürünlerin marka logoları. Elektrikli Aletler: Matkaptan çim biçme makinesine her türlü elektrik aletin tanıtıcı ve firma logoları. Tuş takımları ve göstergeler. Mobilya: Mobilya eşyaların üretici firmalarının logoları

Promosyon: Özellikle anahtarlıklar, magnetler (mıknatıslı etiket), kalem kapaklarının tepe noktasında, ajandaların kapaklarına, hediyelik eşyalara marka ismi vs. 

Tepsi: Tepsilerin içine kaplanarak, bardaklarınızı güvenler kaydırmadan taşıyabileceğiniz kaydırmaz tepsiler. 

Elektronik Aletler: Cep telefonlarına, bilgisayarlara ürün tanıtıcı logo ve etiketler. Suslar: Mobilyacılara makine üreticilerine kapakların kapanış şiddetini ve sesini azaltıcı sus etiketler. 

Tekstil: Özel transfer sistemi sayesinde damla etiketi kumaş üstünde de marka, desen, grafik olarak çalışabilinir. 

Ayakkabı, Deri: Ayakkabılarda dikilebilen marka, direk deri üzerine belirli bir alanda damla dökebilme özelliği ile logolar elde edebiliriz. 

Özel üretim: Düğmelerin içine, takı tasarımlarında, oyuncaklarda, kozmetik ürünlerin kapaklarında, sağlık ürünlerinde tuş takımı, logo vs olarak rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

İletişim

Edes Endüstriyel Damla Etiket San. ve Tic. A.Ş.
Adres: İkitelli OSB, Cila ve Nikelajcılar Sitesi E Blok No: 1 34490 Başakşehir / İstanbul - Türkiye

Tel: +90 212 671 35 34
Fax: +90 212 549 97 74

E Mail: info@edes.com.tr
Web: www.edes.com.tr